O nás

Erasmus+ 2019 Sicília, Taliansko, február 2019

Erasmus+ 2019 Sicília, Taliansko, február 2019

Erasmus+ Sicília, Taliansko, 16.2.2019 - 10.3.2019

o projekte

foto

Festival Concurs Coral International Liviu Borlan Baia Mare, Romania, september 2018

Erasmus+ Sevilla, Španielsko, február 2017

Flamenco

Ľudové tance

Klub darcov podporil myšlienku Vianočného cimbalového koncertu, november 2015

Dievčenský a miešaný spevácky zbor, september 2014

Dievčenský a miešaný spevácky zbor Konzervatória Jána Levoslava Bellu pod vedením Miroslavy Matisovej a Kataríny Koreňovej v septembri 2014 uskutočnil zahraničný zájazd do Rakúska. 21. septembra 2014 v malebnej dedinke Übelbach neďaleko Grazu zbory predviedli celovečerný koncert, na ktorom zazneli diela od starých majstrov až po súčasných autorov. Zbory úspešne reprezentovali svoju školu a slovenskú kultúru (odzneli aj ľudové piesne), odmenou im bol "standing ovation" na záver koncertu.

Tanečná súťaž School Dance, jún 2014

Žiaci III. ročníka tanečného odboru Konzervatória Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici sa v júni 2014 zúčastnili tanečnej súťaže The School Dance 2014, v ktorej získali hlavnú cenu – zájazd do Paríža a Disneylandu. Finále sa konalo v Slovenskom národnom divadle v Bratislave, kde sa konzervatoristi predstavili s choreografiou „Step out“, ktorú porota označila za víťaznú. V októbri si konečne mohli vychutnať svoju výhru a odcestovali na 5-dňový výlet do Francúzska. Počas 2 dní absolvovali cestu za najznámejšími pamiatkami, ktoré Paríž ponúka (Eiffelova veža, plavba po Seine, Múzeum Louvre, zámok Versailles a jeho záhrady, Múzeum parfumérie, Katedrála Notre Dam, Bazilika Sacré Coeur, bulváre Montmartru so slávnym lokálom Moulin Rouge). Na záver strávili nezabudnuteľný deň v svetoznámom Disneylande, kde si splnili svoje dávne detské sny. The SCHOOL DANCE je veľká tanečná súťaž, ktorú prináša Nezisková organizácia EDULAB a tanečná akadémia Petra Modrovského a Jána Ďurovčíka DANSOVIA. Nad celou súťažou prevzal záštitu minister školstva, vedy, výskumu a športu SR, v čase súťaže digitálny líder SR Peter Pellegrini. Žiaci konzervatória sa už teraz tešia na ďalší ročník súťaže The School Dance a sú vďační organizátorom za možnosť sa prezentovať aj mimo školy, tancovať na javisku SND a prostredníctvom tanca si plniť aj svoje sny.

Erasmus+ Lipsko, Nemecko, november 2012

Pedagogická prax žiakov Konzervatória Jána Levoslava Bellu v Nemecku v rámci projektu Leonardo da Vinci sa uskutočnila v Lipsku od 11. novembra 2012 do 7. decembra 2012. V rámci praxe mohli žiaci využiť poznatky z hudobnej pedagogiky priamo na výchovných koncertoch v školách, v materských školách a tiež na koncertoch v domovoch dôchodcov, v nemocniciach...

Vo svojom voľnom čase mali žiaci príležitosť spoznať pamätihodnosti a akultúrne zaujímavosti v mestách Lipsko, Berlín a Drážďany a nadviazať priateľské vzťahy a kontakty s inými mladými ľuďmi z krajín Európskej únie (Slovinsko, Poľsko, Rumunsko, Španielsko, Maďarsko).